Forumi i Bled/ Kurti për tensionet në Veri: Po punojmë për njohjen e sovranitetit të Kosovës, zgjedhjet e parakohshme…

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nga samiti i Beldi-t në Slloveni foli për tensionet në Veri dhe për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë. Kurti u shpreh se 5 vende nuk e njohin ende Kosovën si shtet të pavarur, por fakti që është rritur bashkëpunimi diplomatik, është shenjë e mirë dhe optimiste. “Është e vërtetë që […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts