Forumi Strategjik i Bledit në Slloveni/ Rama ndan fotot, në krah të Kurtin dhe Abazoviç

Kreu i qeverisë Edi Rama ndodhet në kryeqytetin e Sllovenisë, në pra të Forumit Strategjik të Bledit, që do të mbahet ditën e nesërme.

Në një postim në Facebook, Rama ka ndarë edhe disa foto nga takimi, ndërsa është pritur nga kryeministri i vendit Robert Golob, ku është takuar edhe me presidentin e Këshillit Europian, Charles Michel dhe kolegë të tjerë të rajonit, mes të cilëve edhe kryeministri Albin Kurti.

Reagimi i Ramës: Lubjanë, Slloveni – Në darkën e mikëpritjes së Kryeministrit të Sllovenisë, Robert Golob, me Presidentin e Këshillit Europian, Charles Michel, e me kolegët e rajonit në vigjilje të Forumit Strategjik të Bledit nesër.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts