Foshnja nuk pushonte së qari, kujdestarja e vret duke e tundur me forcë: Nuk e durova dot!

Një nënë birësuese është shpallur fajtore për vdekjen e një fëmijë 1 vjeçe.

I vogli vdiq në janar 2021, pasi pësoi lëndime në tru në shtëpinë e Laura dhe partnerit të saj Scott Castle në Barrow, Cumbria, Angli. Në gjykatë doli se Castle, që po përpiqej të adoptonte Leiland-James, kishte filluar ta tundte fort beben sepse ajo ‘donte që ai të ndalonte së qari’.

Castle më parë pranoi përgjegjësinë për vdekjen e foshnjes, por e mohoi vrasjen e tij. Megjithatë, anëtarëve të jurisë në Gjykatën e Preston Crown iu deshën vetëm dy orë e gjysmë të martën për ta dënuar atë për vrasjen e foshnjës

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *