Foshnja u gjet e vdekur në pyll, gruaja arrestohet pas 26 viteve

foshnja u gjet e vdekur ne pyll gruaja arrestohet pas 26 viteve
foshnja u gjet e vdekur ne pyll gruaja arrestohet pas 26 viteve

Një grua është akuzuar për vrasje në lidhje me vdekjen e një foshnje në vitin 1998. Foshnja “Callum” u zbulua në një zonë pyjore në Warrington 26 vjet më parë. Policia arrestoi një burrë dhe një grua nga Liverpooli në lidhje me incidentin në korrik 2023 dhe më pas ata u liruan me kusht.

Gruaja, e cila është quajtur Joanne Sharkey, 54 vjeç, u arrestua sërish të hënën dhe është akuzuar për vrasje.

Ajo është lënë në paraburgim dhe do të paraqitet në Gjykatën e Magjistraturës në Warrington të martën. Detektivja Hannah Friend tha: “Unë e kuptoj që ky është një rast jashtëzakonisht emocional i cili ka tërhequr shumë vëmendje gjatë 26 viteve të fundit, megjithatë unë do t’i kërkoja njerëzve të mos spekulojnë.

Procedimi penal është tashmë aktiv kundër Joanne Sharkey dhe ajo ka të drejtën për një gjykim të drejtë. Është jashtëzakonisht e rëndësishme që të mos ketë raportime, komente apo ndarje të informacionit në internet që mund të paragjykojë në çfarëdo mënyre këto procedura”. Personi tjetër që u arrestua në kuadër të hetimeve është lënë i lirë pa asnjë akuzë. Policia e Cheshire tha se nuk po kërkon askënd tjetër në lidhje me vdekjen.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts