FOTO/ Albin Kurti i sjell fat Kosovës në stadium: Na dhanë gëzimin e fitores në një barazim të rëndësishëm ndaj Greqisë, kundër Spanjës ta fillojmë ku e lamë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti duket se i ka sjellë fat ekipit përfaqësues dardan në sfidën ndaj Greqisë.

Ai kishte vendosur ta përcillte ndeshjen drejtpërdrejt nga stadiumi teksa Kosova mori 1 pikë me vlera në minutat e fundit nga përfaqësueses Helene.

Kurti thotë se angazhimi i palodhur i lojtarëve u shlye në fund, për t’i dhënë tifozëve gëzimin e fitores në një barazim të rëndësishëm.

Ai kërkon që puna që u la sot ndaj Greqisë të vazhdohet ndaj Spanjës në ndeshjen e ardhshme.

STATUSI NGA ALBIN KURTI

Sonte ishim nikoqir të Greqisë. Në një lojë të dy pjesëve, të dyja herët vazhdimi shtesë, madje minuti i fundit aty, ishte përcaktues. Angazhimi i palodhshëm i lojtarëve tonë mori epilog krejt në fund, për të na dhënë gëzimin e fitores në një barazim të rëndësishëm. Të mërkurën kundër Spanjës, le ta fillojmë aty ku e lëmë sonte.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com