FOTO/ Autoritetet italiane në kërkim të shqiptarit, i iku nga duart karabinierëve gjatë arrestimit

Policia italiane është vënë në kërkim të një shqiptari që u arratis nga policia e Castiglione del Lago gjatë natës mes të dielës dhe të hënës. Fotoja e të kërkuarit, i cili u arratis gjatë arrestimit, u shpërnda në bashkitë fqinje në përpjekje për ta gjurmuar.

Makina e tij u ndal gjatë natës mes të dielës dhe të hënës, pas disa vjedhjeve të ndodhura në atë zonë. Makina, e cila rezultoi e vjedhur, ishte një “Alfa Romeo” Giulia. Në bord ndodhen tre persona që tentuan të arratisen, por njëri prej tyre u ndoq dhe u kap nga policia. Makina kishte targa të falsifikuara dhe në kabinën e pasagjerëve u gjetur një armë me numrin serial të gërvishtur.

I ndaluari arriti t’u largohet policëve dhe u arratis. Ai u ndoq, por nuk u mund të kapet. Elementet për kërkimin e tij janë fotografia dhe emri i tij. Policia po kërkon lidhje me identitetin e bashkëpunëtorëve, gjithashtu të arratisur dhe po përpiqet të kuptojë më shumë për automjetin tip “Alfa Romeo” Giulia të vjedhur në Milano. Ky element do të thotë se ata janë hajdutë në lëvizje.

Pas arratisjes së shqiptarit, një furgon është vjedhur në Vitellino, një fshat në periferi të Castiglione, por nuk dihet nëse ka lidhje mes dy ngjarjeve.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts