FOTO/ Dejvi Bregu është “Topi i Artë” i Superiores, ja si u ndanë çmimet për vitin 2021

Në eventin e organizuar nga FSHF në bashkëpunim me RTSH, u ndanw edhe vlerësimet për vitin 2021.

269609274_630528871471922_2731727687516084651_n (1)FOTOT: F. HAZISLLARI

Për “Topin e Artë” votuan gazetarët sportivë në Shqipëri dhe çmimin e fitoi ish-futbollisti i Teutës që aktualisht luan te Boluspor.

Edicionin që shkoi ai fitoi “Këpucën e Artë” dhe titullin kampion me Teutën duke shënuar 16 gola në kampionat.

Në ceremoninë e mbajtur nga moderatorja Hygerta Sako, çmimin si “Topi i Artë” për femra u fitua nga Megi Doçi, ndërsa si “Talent i Vitit” çmimi iu dorëzua futbollistit të Tiranës, Marsel Ismajlgecit.

270010769_269846848468011_5393375495674819804_n (1)

Në formacionin e vitit janë përgjedhur: Bekaj, Gurishta, Adili, Belica, Hoxhallari, Lushkja, Aleksi, Asani, Bregu dhe Ibraimi. Ndërsa trajner i vitit është shpallur tekniku i Vllaznisë, Thomas Brdariç.

270260247_470047328092409_2431461860486429451_n (1)

Çmimet e vitit 2021:

Top i Artë (Meshkuj): Dejvi Bregu

Top i Artë (Femra) : Megi Doçi

Talent i vitit: Marsel Ismajlgeci

Formacioni i vitit: Bekaj, Gurishta, Adili, Belica, Hoxhallari, Shehu, Lushkja, Aleksi, Asani, Bregu, Ibraimi.

Trajneri i vitit: Thomas Brdariç.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.