FOTO/ “Duhet të krijojmë një botë më të mirë”, Cristiano Ronaldo reagon për luftën në Ukrainë

Lufta Rusi-Ukrainë është bërë tema kryesorë nëpër mediat e ndryshme, ku shumë personazhe të njohur kanë reaguar rreth kësaj teme. Natyrisht futbolli nuk mund të mbetej pas dhe Cristiano Ronaldo është i fundit që ka dhënë mendimin e tij.

Nëpërmjet një postimi në Instagramin e tij. Portugezi shprehet i hidhëruar për luftën në Ukrainë dhe lutet për paqen në botë.

“Duhet të krijojmë një botë më të mirë për fëmijët tanë. Lutem për paqe në botë tonë”. Shkruhej në postim.
Shumë lojtarë janë solidarizuar me dhimbjen e popullit ukrainas, por dhe janë marrë masa ekstreme ndaj Rusisë, ku ndër to ishte heqja e të drejtës për të luajtur finales e Champions-it në Shën Petersburg.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.