FOTO/ E zezë me vija gold, shikoni si ndryshon fanella e Bajernit për sezonin tjetër


Kampionia e Gjermanisë, Bajern Mynih i ka surprizuar të gjithë me fanellën e re të sezonit tjetër duke përdorur si ngjyrë bazë të zezën dhe shiritat ngjyrë gold.

bajern

Bavarezët kanë menduar të tregon produktiv në marketing duke ndryshuar tërësisht fanellën që skuadra do të veshë në transfertë.

bajern2

Fanella e re është tërësisht e zezë më vija ngjyrë gold. Prezantimin e bëri vetë klubi gjerman në “Twitter” ku dhe reagimi i tifozëve ishte i menjëhershëm dhe ideja pritet të korrë mjaft sukses teksa Bajerni nuk është skuadra e parë që përdor vija ngjyrë gold në fanellë ku më parë Real Madrid dhe Milan janë bazuar tek ky lloj dizajni për fanellat e skuadrave të tyre.

Ndërkohë bavarezët vazhdojnë bashkëpunimin e tyre me kompaninë e veshjeve “Adidas” duke u bërë një ndër trendet kryesore në Gjermani.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.