FOTO/ Gjesti i veçantë në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani dhe deputetet e Vetëvendosjes të veshura me uniforma të bardha

KOSOVA

Gratë e Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Listës ‘’GUXO’’ të Vjosa Osmanit kanë pikasur në seancën konstituive të Kuvendit të ri të Kosovës.

Ato janë veshur të gjitha me uniformë të bardhë. Dita e sotme në Kosovë karakterizohet nga dëbora që e ka zbardhur gjithë Prishtinën, por përfaqësues të Vetëvendosjes dhe Listës ‘’GUXO’’ e kanë konsideruar si ‘’Ditë të Bardhë’’ për vendin.

Sot pritet të formohet dhe qeveria Kurti ll në rast se votohet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.