FOTO/ Heroinë e vërtetë, kjo është mësuesja që rrezikoi jetën për të shpëtuar fëmijët në sulmin e tmerrshëm të Teksasit

Një ngjarje e rëndë është shënuar në SHBA, ku 18-vjeçari Salvador Ramos, është futur në një shkollë fillore në Teksas dhe ka varë 19 nxënës dhe 2 mësuese.

Njëra prej tyre, është identifikuar si Eva Mireles.

Siç raporton New York Times, Eva është vrarë teksa tentonte të mbronte fëmijët nga vrasësi.

  • foto galeri

Gazetarët amerikanë kanë arritur të bisedojnë me tezen e saj, Lydia Delgado. Sipas saj, Eva prej 17 vitesh punonte si mësuese dhe ishte në të 40-at.
Delgado theksoi se Eva ishte shumë e mirë me të gjithë, dhe se vazhdimisht e thoshte publikisht se ndihet krenare që jep mësim në shkollën, ku nxënësit ishin kryesisht latino-amerikanë.

“Mbesa ime humbi jetën në këtë tragjedi, edhe sa do të zgjasë kjo? Nuk kam menduar se një gjë e tillë mund të ndodhë këtu, tani duhet të lutemi për të gjithë, për fëmijët, familjet dhe Shtetet e Bashkuara”, shtoi ajo.

Burimi: CNN

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.