FOTO/ Ja medalja e artë që fitoi Distria Krasniqi në Lojërat Olimpike ”Tokio 2020”

KOSOVA

Mediat kosovare kanë zbuluar medaljen që  Distria Krasniqi fitoi në  Lojërat Olimpike ”Tokio 2020”.

Krasniqi arriti të triumfojë  në  xhudo duke marrë vëmendjen e mbarë opinionit publik në Shqipëri dhe Kosovë.

Medaljen ajo do e sjellë në atdhe teksa sot në Prishtinë po organizohet një festë vetëm për këtë rast.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.