FOTO/ Kryeministri Rama takon në Nju Jork George Soros: Mik i çmuar e mendje rrallë, mbështetës i…

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar në Nju Jork një takim me miliarderin George Soros, të cilin e konsideron mik të rrallë dhe mbështetës së Shoqërisë së Hapur.

rama soros

Me anë të një postimi në Facebook, Rama shkruan: “Në Nju Jork me mikun e çmuar George Soros, një mendje e rrallë dhe një mbështetës i palëkundur i Shoqërisë së Hapur”

rama soros1

Ky takim vjen në një kohë, kur ish-kryeministri Berisha akuzon kryeministrin Rama për lidhje me Sorosin dhe se është ky i fundit që ka ndikuar në vendimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit për ta shpallur non grata ne SHBA.

Rama ndodhet në Nju Jork në kuadër të sesionit të 76 të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *