FOTO/ “Ku mund ta firmos këtë peticionin për riluajtjen e finales Itali-Angli?”, ish-mesfushori i Juves tallet keq me tifozët e “3 Luanëve”
Ish-mesfushori i Juves dhe Italisë, Klaudio Markizio është tallur keq tifozët anglez në rrjetet sociale mbi pretendimet e këtyre të fundit për ripërsëritjen e finales Angli-Itali.

itali

Tifozët e “3 Luanëve” ngritën një peticion  dukë mbledhur 150 mijë firma për pretendimet tek faulli I Kielinit ndaj 19-vjeccarit Saka. Markizo nuk ka qëndruar duarkryq dhe në profilin e tij në “Twitter” ka bërë një status mjaft thumbues ndaj tifozëve anglez.

“Më falni, ku mund ta firmos këtë peticionin për të riluajtur finalen Itali-Angli? Do të fitonim dhe 1 mijë herë të tjera”, shkruan Markizio duke marrë një lumë komentesh pozitive nga fansat “axurrë”.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.