FOTO/ Kualifikimi i Danimarkës në raundin e 1/8-ve, Kristian Eriksen reagon për triumfin


Suksesi i Danimarkës padyshim ju kushtua mesfushorit Kristian Eriksen i cili pësoi atak kardiak në sfidën ndaj Finlandës duke trishtuar shikuesit ane mbanë botës.

danezet

Por vetë Eriksen ka reaguar pas kualifikimit të kombëtares së tij. Në rrjetin social ‘’Instagram’’ ka postuar një foto të shokëve të ekipit të shoqëruar me disa flamuj të Danimarkës dhe me duartrokitje.

Ndërkohë danezët në raundin tjetër do të përballen me Uellsit, teksa më herët u kualifikua dhe Zvicra e Shaqirit dhe Xhakës.

reagimi i eriksen

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.