FOTO/ “Masakroi” Juven dhe Lacion, sulmuesi i Veronës merr çmimin prestigjoz

Xhovani Simeone po kalon një formë të jashtëzakonshme në Itali. Sulmuesi i Veronës ka qenë i papërmbajtshëm dhe me golat e tij i ka dhënë shumë pikë veronezëve.

MORATA JUVENTUS SIMEONE

Për këtë arsye argjentinasi ka marrë çmimin si “Lojtari i Muajit” në Seria A. Në ndeshjet e bëra spikasin golat ndaj Juventusi dhe Lacios. Kundër “Zonjës së Vjetër”  26 vjeçari shënoi dy gola në fitoren 2-1. Kundër Lacios shënoi katër gola.

 Aktualisht Simeone ka shënuar 9 gola në kampionat.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.