FOTO/ Mbetën të vrarë në sulmin ndaj autobusit në Deçan, identifikohen dy nxënësit dhe shoferi

Gentiana Mustafaj dhe Ledjan Hamzaj janë dy nxënësit që mbetën të vrarë nga sulmi me armë që iu bë një autobusi me nxënës mbrëmë.

Ngjarja e rëndë ndodhi në Gllogjan të Deçanit. Një person i maskuar qëlloj me kallashnikov mbi autobusin ku udhëtonin 10 persona. Kujtojmë se nga sulmi humbi jetën edhe Gani Gjokaj, shoferi i autobusit

Drejtuesit më të lartë të shtetit të Kosovës kanë shprehur ngushëllime për rastin tragjik dhe kanë kërkuar që të kapet autori i krimit sa më parë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts