FOTO/ Me disa dosje mbi tavolinë, drejtori i Policisë së Shtetit dëshmon në Komisionin Hetimor për TIMS! Ja kërkesa që ka Rrumbullaku

foto me disa dosje mbi tavoline drejtori i policise se shtetit deshmon ne komisionin hetimor per tims ja kerkesa qe ka rrumbullakuDrejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet është paraqitur në Komisioni Hetimor për sistemin TIMS, por ka kërkuar që seanca të zhvillohet me dyer të mbyllura.

muhamet rrumbullaku (3)

Sipas Rrumbullakut, arsyeja është se dëshmia e tij përmban të dhëna sensitive.

Ndërkohë Salianji ka hedhur për votim kërkesën e kreut të Policisë së Shtetit, kërkesë e cila është miratuar vetëm me votat dhe opozitës.

Rrumbullaku: Kërkesa ime të hidhet në votim, unë jam gati të përgjigjem për të gjitha. Në sistemin TIMS, kemi të bëjmë me ndërhyrje të paautorizuara dhe mos respektim të procedurave. Në këtë aspekt kam kryer të gjitha kompentencat e mia ligjore.

Salianji: Për këtë kërkesë duhet votim i ndërmjetëm dhe nuk mundemi. Por propozoj të vazhdojmë vetem me pyetjet që nuk kanë lidhje me informacionet e klasifikuara.

muhamet rrumbullaku (1) muhamet rrumbullaku (2) muhamet rrumbullaku (3) muhamet rrumbullaku (4)

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts