FOTO/ Me platformë helikopteri dhe pishinë që kthehet në pistë vallëzimi, brenda superjahtit 73 milionë paund të Putinit

Pamjet që shihni tregojnë superjahtin 73 milionë paund të presidentit rus, Vladimir Putinit. Një jaht me një platformë për helikopter dhe një pishinë që kthehet në një pistë vallëzimi, lundroi jashtë kantierit detar gjerman përpara sanksioneve të mundshme nëse Rusia pushton Ukrainën

Superjahti i Putinit është fotografuar në të gjithë hapësirat e tij, ku luksi të lë pa fjalë, u fotografua në një kantier detar gjerman, duke ndezur spekulime se po përpiqej të shmangte konfiskimin.

Sipas të dhënave, jahti luksoz ‘Graceful’ ka gjatësi 82 m, ndërsa ai është ndërtuar në vitin 2014 nga Sevmash.

Për më tepër shihni pamjet e publikuara në Daily Mail.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts