FOTO/ Mungon vetëm firma, Lukaku kryen me sukses vizitat mjekësore me skuadrën e Çelsit


Sot është dita e Romelu Lukakut tek skuadra e Çelsit. Sulmuesi belg pak minuta më parë ka kryer vizitat mjekësore për klubin e tij të ri në qytetin e Milanos dhe është i gatshëm të firmosë kontratën e tij të dytë me klubin e Roman Abramoviç pas largimit të tij në vitin 2013 me destinacion Liverpulin për t’iu bashkuar Evertonit.

LUKAKU

Çelsi do t’i paguajë Interit 115 milionë euro për tu rikthyer sërish në “Stamford Bridge” pas 8 vitesh.

LUKAKU 1

Interi gjithashtu është në kërkim të një zëvendësuesi të Lukakut, ku më pranë duket Edin Xheko.

LUKAKU 2

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *