FOTO/ Një funeral me pak veta, një varrezë masive pranë kishës, pamjet dramatike nga lufta në Ukrainë

Kjo është lufta dhe pasojat që ka lënë pas.

Gjithçka duket e shkatërruar. Njerëz që vajtojnë të dashurin e tyre në një funeral me pak veta, një varrezë masive pranë një kishe, makina dhe tanke të djegura.

Këto janë pamjet dramatike që vijnë nga Ukraina, atje ku që prej 24 shkurtit ushtria ruse ka nisur sulmin. BBC ka publikuar disa foto nga drama të ndryshme që ky shtet po vuan.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts