FOTO/ Një i vdekur transportohet nga varka e shpëtimit, kërkime dhe me helikopterë, çfarë po ndodh në Kanalin Anglez

foto nje i vdekur transportohet nga varka e shpetimit kerkime dhe me helikoptere cfare po ndodh ne kanalin anglez
foto nje i vdekur transportohet nga varka e shpetimit kerkime dhe me helikoptere cfare po ndodh ne kanalin anglez

Punonjësit e shpëtimit janë parë duke lëvizur atë që duket të jetë një çantë trupi, ndërsa ata u kthyen në Portin e Dover këtë mëngjes.

Të paktën tre persona besohet se kanë vdekur pas fundosjes së një gomoneje në Kanalin Anglez mëngjesin e sotëm dhe operacionet e kërkimit janë në vazhdim. Tre persona raportohen të vdekur dhe 43 të nxjerrë nga ujërat e ngrira të kanalit.

Kërkimet vazhdojnë me varka në ujë dhe helikopterë që lëvizin përreth.

Sipas Skynews, kushtet janë të vështira, por kërkimi ka të ngjarë të vazhdojë “të paktën derisa të errësohet dhe derisa të jenë llogaritur shifrat e personave që ishin në gomone”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts