FOTO/ Njerëz që përpiqen të largohen, çfarë po ndodh në Kiev, metrotë dhe stacionet mbushen plot me qytetarë

Njerëz që tentojnë të ikin, ndërsa në sy iu lexohet frika. Këto janë pamjet që vijnë nga Kievi i Ukrainës, atje ku nisi edhe sulmi i parë me raketa nga ana e Rusisë.

Pak më shumë se dy orë më parë, Presidenti rus Vladimir Putin njoftoi aksionin ushtarak, shkruan BBC.

Dhe fill pas kësaj deklarate, shumë njerëz në Kiev kanë nxituar në stacionet e metrosë për t’u strehuar. Të tjerë kanë hipur në autobusë për t’u larguar nga qyteti dhe ka radhë makinash që përpiqen të dalin.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com