FOTO/ “Nuk mund ta mbyllim gojën”, sulmuesi i Partizanit shpërthen në rrjetet sociale: O racista shk****ata


Racizmi është një fenomen shumë i përhapur në botë, ku futbolli është ndër fushat ku përdoret më shumë. Në këtë rrëmujë nuk mund të përjashtohej dhe futbolli shqiptar.

zhunior

Sulmuesi i Kukësit, Feizhao ishte ndeshur me sjellje raciste në një prej hoteleve të Shqipërisë. Lojtari reagoi në rrjetet sociale, ku pati dhe mbështetjen e sulmuesit të Partizanit, Stenio Zhunior.

Pikërisht ky i fundit ka reaguar tepër ashpër, por me të drejtë në lidhje me atë që po ndodh, pasi futbolli supozohet të jetë i ngritur mbi të drejtën e barazisë dhe në vendet e tjera dënohet rëndë.

“Nuk mund ta mbyllim gojën për këta idiotë, për këta njerëz të këqij. Sepse kur vdes njëri prej tyre, një nga tanët mbijeton. O racista shk****ata”.

WhatsApp Image 2022-03-20 at 6.40.10 PM

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.