Foto/ Papa Francesku pëson incident në Greqi, humb ekuilibrin nga era e fortë dhe rrëzohet në shkallët e avionit

Papa Françesku ka pësuar një incident, ndërsa ishte duke ngjitur shkallët e avionit në aeroportin “Eleftherios Venizelos”, në Athinë.

Erërat e forta që po frynin sot në zonën e gjerë të aeroportit kanë bërë që Papa të humbasë ekuilibrin dhe të rrëzohet.

Rrëzimi ishte i lehtë dhe ai u ngrit sërish në këmbë pa u lënduar me ndihmën e një roje sigurie dhe kur mbërriti në hyrje të avionit, përshëndeti me buzëqeshje të pranishmit në eventin e tij zyrtar të lamtumirës.

Një skenë e ngjashme, në të cilën Papa Françesku kishte humbur ekuilibrin, kishte ndodhur shtatorin e kaluar, gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *