FOTO/ Pas marrëveshjes Kosovë-Serbi, të dërguarit e SHBA dhe BE drekojnë në Bruksel, Lajçak: Uniteti, çelësi i suksesit në Ballkanin Perëndimor

BE dhe SHBA janë bërë bashkë për dialogun Kosovë-Serbi. Këtë e tregon dreka e ‘fitores’ mes të dërguarve Lajçak dhe Escobar në Bruksel fiks pas firmosjes së marrëveshjes për targat e situatën në Veri.

Lajçak ndërkohë shkruan se uniteti BE-SHBA është celësi i suksesit në rajonin e Ballkanit Perëndimor.

STATUSI NGA MIROSLAV LAJÇAK

Falenderoj Escobar, i cili kaloi ditët e fundit në Bruksel, në mbështetje të dialogut të lehtësuar nga BE. Uniteti BE-SHBA është çelësi i suksesit në Ballkanin Perëndimor.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts