FOTO/ Përfshihet nga flakët mali i Rugovës në Kosovë, KFOR dhe helikopterë mobilizohen për shuarjen e zjarrit

Mbrëmjen e sotme mali i Rugovës në Kosovë është përfshirë nga flakët.

Lajmi u bë i ditur nga Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj i cili u shpreh se janë angazhuar efektivët e specializuar, Garda Kombëtare e FSK’së, si dhe po ashtu KFOR’i me disa helikopterë.

Ministri

I gjithë Ballkani dhe Italia është përfshirë nga temperature të larta që kanë shkaktuar zjarre në disa rajone.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.