FOTO/ Përmbytjet në juglindje të Brazilit, dhjetë persona kanë humbur jetën

Brazili që nga dita e dielë është goditur nga moti i keq ku shumë zona janë përmbytur për shkak të shirave të rrëmbyeshëm.

Autoritetet lokale kanë njoftuar se nga përkeqësimi i motit, të paktën dhjetë persona kanë humbur jetën.

Ekipi Koordinues i Shërbimit të Mbrojtjes Civile njoftuan se 10 personat humbën jetën pasi automjeti i tyre u mbulua nga balta për shkak të rrëshqitjes së dheut.

Midis viktimave ishin pesë anëtare të një familjeve mes të cilëve dy fëmijë të moshës 3 dhe 6 vjeç.

Gjithashtu autoritetet braziliane kanë paralajmëruar se vendi mund të përfshihet në përmbytje të tjera më të mëdha.

5

4

3

Brazil

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.