Foto/ Përtej luksit, Presidenti i Austrisë fotografohet duke udhëtuar me urban e maskë Covid-i

Presidenti i Austrisë, Alexander Va nder Bellen, është fotografuar, duke udhëtuar me autobus.

Në foto, duket Kreu i Shtetit të Austrisë në autobus me popullin e thjeshtë. Siç shihet, Presidenti është në këmbë dhe me maskë anti-Covid, duke respektuar rregullat e pandemisë.

Ky është një gjest tejet pozitiv i Presidentit, i cili ndonëse ka mundësinë të udhëtojë me makinë dhe shoferë personalë, siç ndodh thuajse me çdo Kryetar Shtetit, ka zgjedhur të tregojë thjeshtësinë e tij, duke udhëtuar me transport publik, ashtu si dhe qytetarët.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *