FOTO/ Protestuesja toples u bashkohet demostratave për ndryshimet klimatike në Londër: E bëj për të shpëtuar planetin

Laura Amherst, 31 vjeçe, një protestuese e veçantë iu bashkua demonstruesve të tjerë jashtë Doëning Street në Londër sot.

Studentja e politikës ka tërhequr vëmendjen sepse nuk ka veshur asgjë në gjysmën e sipërme të saj, por ngjitëse të vendosura taktikisht ndërsa doli në rrugë për  ndryshimin e klimës.

Laura 2

Laura ka këmbëngulur më parë se dalja e saj nudo nuk është për famë apo para, dhe thjesht është për të “tërhequr vëmendjen ndaj krizës klimatike me të cilën përballet planeti”.

Laura

” Dalja topless solli një energji të bukur në protestë dhe ishte gjithashtu një gjë shumë pozitive për të bërë.Shumë njerëz më uruan për këtë, veçanërisht gratë. Unë nuk paguhem për këtë apo e bëj për të tërhequr vëmendjen tek vetja, por vetëm për të shpëtuar planetin.”- tha ajo.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.