FOTO/ Provokimi i skocezëve: Mançini, na shpëto ti!
E përditshmja skoceze “The National” ka vendosur në pamje të faqes së pare trajnerin e Kombëtares italiane, Roberto Mançini me fytyrën e lyer me bojë si tek filmi “Braveheart” e cila ka qenë dhe fituese e Çmimit “Oscar” shumë vite më parë.

mancini

Gazeta e njohur skoceze ka ironizuar Anglinë për betejën e shumtë për luftën drejt pavarësisë me figurën e kryengritësit rebel, Ulliam Uollas i cili ngriti një bejetë të madhe kundër Anglisë me synimin për të shpallur pavarësinë e Skocisë në fund viteve 1200 dhe fillim vitit 1300.

Një shkrim sa nacionalist dhe politik ky i gazetës së pavarësisë së Skocisë, që dëshirojnë triumfin e të kaltërve saqë në faqen e saj të parë me titullin: “Mançini, na shpëto, je e vetmja shpresë e jona”.

Finalja e madhe e EURO 2020, Itali-Angli do të luhet nesër në orën 21:00, në stadiumin “Wembley” të Londrës.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.