FOTO/ Shpenzoi shumën e frikshme për “Twitter”, ja 15 klubet më të shtrenjta që mund të blinte Elon Mask

Miliarderi i famshëm në botë, Elon Musk, i cili zotëron shumë kompani të mëdha, së fundmi është bërë dhe pronar i rrjetit social “Twitter”.

pjimage

Portali i famshëm “Forbes” ka nxjerrë së fundmi një statistikë interesante, duke treguar se cilat klube futbolli mund të blinte biznesmeni nga Afrika e Jugut.

Sipas portalit, Elon Mask mund të merrte 15 klubet më të shtrenjta në botë një herësh, ku bëjnë pjesë emrat si: Barcelona, Real Madrid, Bajern Mynih, Liverpul etj., të cilat së bashku do të kushtonin më pak se shuma që harxhoi për “Twitter”.

WhatsApp Image 2022-04-28 at 4.51.20 PM

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.