FOTO/ “Si mund të luhet këtu ndeshja për eliminatoret e Botërorit”, mediat malazeze shpërthejnë për gjendjen e fushës

SHPËRNDAJE

Ditën e nesërme, Mali i Zi do të luajë kundër Letonisë për raundin kualifikues të kupës së botës dhe në prag të sfidës, ditën e sotme mediat malazeze kanë publikuar një pamje të fushës së futbollit ku do të përballen dy ekipet.

rigaaa

Në foto gjendja e fushës duket skandaloze, dhe jo në kushtet e kërkuara nga UEFA për të pritur një ndeshje eliminatore botërori.
Ndeshja do të luhet në stadiumin “Skonta” i cili është në pronësi të ekipit letonez Riga. Deri në këtë moment UEFA nuk ka bërë asnjë reagim zyrtarë por pritet vijmësi.

fusha

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.