FOTO/ Skuadrat angleze bojkotojnë rrjetet sociale, nismës i bashkohet dhe UEFADuke nisur nga dita e nesërme, skuadrat angleze do të bojkotojnë për 3 ditë rrjetet sociale me arsyen e fortë të diskriminimit dhe fyerjeve anonime. Kësaj nisme do t’i bashkohet dhe UEFA, teka ishte vetë faqja e saj zyrtare që bëri të ditur lajmin.

SWITZERLAND-TAX-MEDIA-PANAMA-FBL-UEFA

“Ka pasur abuzime raciste në mediat sociale. Kjo është e papranueshme dhe duhet të parandalohet”.

Lajmi ka bërë bujë të madhe dhe tifozët e kanë mbështetur nismën e skuadrave të tyre.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *