FOTO/ Synimi për të qenë mbi të tjerët, zbuloni pse Ronaldo bllokoi faqen Transfermarket
Kristiano Ronaldo kërkon gjithmonë nga vetja. Edhe pse në moshën 36 vjeçare, portugezi kërkon të jetë mbi të tjerët. Megjithatë një lajm i mediave ka nxjerrë në pah dhe një herë egon e madhe të sulmuesit.

ronaldo

Transfermarket është një faqe prestigjoze, e cila merret me vlerësimet e lojtarëve në bazë të performancës por dhe moshës. Në vitin 2020 agjenti i tij Xhorxh Mendes, postoi një foto kur kjo faqe kishte përgatitur një formacion me lojtarët që ai i menaxhon. Në të duket që vlera e CR7 është 75 milionë euro. Kjo nuk i pëlqeu Ronaldos, i cili kërkoi sqarim.

“Nuk mund t’i bëjmë tag Ronaldos sepse na ka bllokuar pasi pa vlerën e tij. Ne i thamë që ai ishte më i shtrenjti në atë formacion. Ai pastaj na dha një buzëqeshje dhe na bëri bllok.”

formacion

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.