FOTO/ U zgjodh kryetar i ri i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufcës i vendosin në tryezë flamurin e Shqipërisë

KOSOVA

Glauk Konjufca e ka nisur detyrën si kryetar i ri i Kuvendit të Kosovës me flamurin e Shqipërisë. Dikush në parlament i vendosi në tryezë flamurin kuqezi sapo ai u votua me 69 vota pro.

Tashmë Kuvendi i Kosovës do të drejtohet nga Konjufca, teksa janë betuar edhe 114 deputetë, ndërkohë që 6 të tjerë mungojnë.

Po ashtu pritet që sot të votohet edhe qeveria Kurti ll.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *