FOTO / Vedat Muriqi në La Liga, “zyrtarizimin” e bën… bashkëshortja e futbollistit
Vedat Muriqi do të vazhdojë karrierën e tij në kampionatin spanjoll. Pas shumë ofertash e negociatash, sulmuesi i Kosovës ka pranuar atë të Majorkës, duke synuar që të provojë La Liga ku me lojën e tij mund të bëjë diferencën në klubin i cili po lufton në këtë edicion për mbijetesën në elitë.

iiiiii

Lacio dhe klubi spanjoll kanë gjetur akordin dhe duket se me shifrat e propozuara ka rënë dakord edhe sulmuesi, i cili do të jepet në huazim deri në fund të sezonit, me të drejtën e blerjes përfundimtare të kartonit të tij. Në pasditen e së shtunës, lojtari është nisur drejt Spanjës, ku do të kryejë vizitat mjekësore para se të nënshkruajë marrëveshjen e transferimit.

”Zyrtarizimin” e mbylljes së marrëveshjes dhe udhëtimit drejt Spanjës e ka bërë bashkëshortja e futbollistit, Edibe, e cila me postime në rrjetet sociale nga aeroporti dhe avioni, tregoi se tashmë familja po shpërngulej. “Do të më mungosh Romë”, shkruante ajo në një nga fotot, duke bërë të qartë se për familjen Muriqi nuk kishte kthim mbrapa në kryeqytetin italian.

muriqi

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.