FOTO/ Zgjedhja e presidentit të ri, ky është formulari që duhet të plotësojnë deputetët për propozimin e tre kandidatëve

Ky është formulari që do të plotësojnë deputetët e Kuvendit të Shqipërisë për emrin e presidentit të ri të kreut të Shqipërisë.

1200px-Albanian_president

Çdo deputet do të propozojë deri në tre emra për postin e kreut të shtetit, që do i dorëzohet pastaj grupit të punës për këtë çështje që drejtohet nga Taulant Balla, Elisa Spiropali dhe Damian Gjiknuri.

PS do të mbledhë nesër grupin parlamentar ku një nga çështjet që do të shqyrtohet do të jetë pikërisht kjo, ndërsa një ditë më vonë Balla ftoi në takim krerët e grupeve parlamentare në diskutim në një nga sallat e Kuvendit.

625d54056ce95WhatsApp Image 2022-04-18 at 1.56.35 PM

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.