Fotografi amerikan, Ron Haviv që dokumentoi krimet e Serbisë në Ballkan viziton Kosovën

Fotografi amerikan, Ron Haviv i cili ka dokumentuar krimet e Serbisë në Ballkan ndodhet për një vizitë në Kosovë.

Ai do të jetë i pranishëm në DokuFest, më 6 dhe 7 gusht, ndërsa festivali DokuFest mbahet në Prizren nga data 6 deri më 14 gusht.

Ron Haviv është një fotoreporter amerikan që mbulon konfliktet dhe luftërat. Ai është autor i disa botimeve fotografike.

Doku Fest
Doku Fest

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *