FOTOLAJM/ Ambasadorja Yuri Kim qëllon me mitraloz dhe pistoletë pranë Malit me Gropa


Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim, i është bashkuar sot një prej stërvitjeve në kuadër të Defender Europe 21, në Zonën e trajnimit në Bizë.

yuri kim

Në këto foto diplomatja amerikane shfaqet duke bërë qitje me armë mitraloz dhe pistoletë, pranë Malit me Gropa në Bizë. Po ashtu Yuri Kim shfaqet duke hedhur një vështrim me dylbi.

“DEFENDER-Europe 21 është stërvitja më e madhe e bërë në Ballkan. Ushtrimi i udhëhequr nga  SHBA dhe forcat e NATO-s do të mbledhë gjithsej 28, 000 forca shumëkombëshe nga 26 kombe.  Në mbi 30 zona trajnimi po kryhen operacione të njëkohshme.

Yuri Kim-Qitje-mitraloz-Mali-gropa- (1) Yuri Kim-Qitje-mitraloz-Mali-gropa- (4)

6 7 yuri 3 8 yuri 90

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.