FOTOLAJM/ “Beteja” për zyrat e FRD-së, Bashkia e Tiranës rimerr ambientet! Largohen orenditë e partisë së Sali Shehut


Meta sherrri zyrtat e FRDKonflikti i fortë para zgjedhjeve për zyrat e Frymës së Re Demokratike, që çoi në përplasjen e Presidentit, Ilir Meta me efektivët e Policisë Bashkiake, duket se është shuar.

Bashkia e Tiranës ka rimarrë zyrat që ishin në përdorim nga Fryma e re Demokratike me kryetar Sali Shehun.

Policia Bashkiake ka liruar ambientet e FRD-së, duke larguar dhe orenditë dhe tryezën e kreut të FRD-së.

Ajo që ka ra në sy kësaj radhe ishte fakti se lirimi i ambienteve nuk u shoqërua me incidentet, madje as me rezistencë.

Policia ka boshatisur ambientet, madje ka qëndruar në gatishmëri për të shmangur konflikte të reja të mundshme.

Partia e Sali Shehut në këto zgjedhje nuk arriti të sigurojë asnjë mandat deputeti, edhe pse ishte pjesë e listave të Partisë Demokratike.

SI LINDI KONFLIKTI

Në datë 12 Mars të vitit 2021, rreth një muaj para ditës së zgjedhjeve Bashkia e Tiranës kërkoi që FRD të lironte godinën për shkak se ajo do t’i nënshtrohen rikonstruktimit, ndërkohë që kontrata e përdorimit të saj kishte përfunduar.

Ambientet e FRD u rrethuan nga Policia Bashkiake, duke penguar që kreu i FRD dhe anëtarët e saj të futen në këto ambiente.

Në ndihmë të FRD ka ardhur kreu i shtetit, Ilir Meta i cili është konfliktuar me efektivët e Policisë Bashkiake, të cilët pengonin drejtuesit e partisë së opozitës që të ushtronin aktivitetin e tyre.

SHIKO VIDEON E PERPLASJES

FOTOT NGA LIRIMI I AMBIENTEVE TE FRD DITEN E SOTME

Zyrat e FRD-boshatisja Zyrat e FRD-boshatisja1 Zyrat e FRD-boshatisja11 Zyrat e FRD-boshatisja111

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.