FOTOLAJM/ Dy futbollistë shqiptarë përfshihen në formacionin më të mirë të muajit në TOP 5 Ligat Europiane

fotolajm dy futbolliste shqiptare perfshihen ne formacionin me te mire te muajit ne top 5 ligat europianeElbasan Rashani dhe portieri Aro Muriç, janë 2 shqiptarët e Kosovës, që janë përfshirë në formacionin më të mirë të muajit prill në TOP- 5 Ligat e Europës sipas “SofaScore”. 

rashani

Rashani shënoi dy gola në ndeshjen e fundit me Klermont, ndërkohë  Muriç së fundmi bëri një paraqitje fantastike me fanellën e Bërnlit kundër Mançester Junajtid në barazimin 2-2. 

GMkdoQLXYAAJwGi-1

Në këtë formacion janë edhe lojtarët tjerë, si të rëndësishëm në futbollin europian, si Palmer, Openda, Bruno Fernandes, Kevin De Bryjn, Hakan Çalhanoglu, Serxhio Ramos, Robertson, Martinez Auarta dhe Ashraf Hakimi. 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts