FOTOLAJM/ “Edhe Rama në burg si McGonigal”, deputetët e opozitës me pankarta në Kuvend: Na ktheni atë që është e jona!

fotolajm edhe rama ne burg si mcgonigal deputetet e opozites me pankarta ne kuvend na ktheni ate qe eshte e jona

Deputetët e opozitës kanë shkuar sot në Kuvend me pankarta, me mesazhe kundër qeverisë.

“Na duhet qeveri, jo kartel”, “Vrasës i pluralizmit”, “Gjykatat e Shqipërisë, apo gjykatat e Ramës”, “Edhe Rama, në burg si Mcgonigal”, “Na ktheni atë që është e jona!“, janë disa nga mesazhet që kanë zgjedhur opozitarët sot, në shqip dhe anglisht, në kuadër të protestës së tyre që vijon prej disa kohësh.

  • foto galeri
  • foto galeri

Ndërkohë, disa deputetë kanë zgjedhur që të bllokojnë në rresht foltoren, duke mbajtur në duar dhe pankarta të vogla, si shenjë e skenarit të bllokimit të punimeve të Kuvendit.

[embedded content]

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts