FOTOLAJM/ Grupi i PS pritet të vendosë për fatin e deputetit socialist, Ornaldo Rakipi propozon tre emrat e tij për kandidaturën e Presidentit të ri. Ja momentet kur fut zarfin në kuti

Mazhoranca socialiste nisi sot procedurën për përzgjedhjen e kandidaturave për Presidentin e ri. Në mbledhjen e grupit parlamentar këtë të martë, secili nga deputetët dhe anëtarët plotësoi një fletë me tre emra dhe e futi në një zarf e më pas në një kuti.

Por ndërkohë që në këtë mbledhje PS pritet të marrë vendim për fatin e deputetit socialist Ornaldo Rakipi, ky i fundit ka bërë propozime e tij për emrin e Presidentit të ri të vendit.

PS pritet të vendosë sepse babai i deputetit Ornaldo Rakipi, Aqif Rakipi u shpall non grata nga SHBA pak ditë më parë.

Ajo që u vu re ishte se Ornaldos iu deshën disa minuta për të shkruar tre propozimet e tij, ndërkohë që deputetët e tjerë i kishin menduar më herët dhe i futën zarfet e tyre në kuti më shpejt.

emrat orlando emrat orlando2 orlando zarf3 ornaldo ktu3 ornaldo kuti

aqif rakipi orlando orlando zarf orlando zarf3

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.