FOTOLAJM/ Presidenti i Ukrainës viziton ushtarët që ndodhen në vijën e parë të frontit mes konfliktit me Rusinë

Presidenti ukrainas Volodomyr Zelensky, ka vizuar fshatin Shyrokyne , i cili ndodhen në rajonin lindor të Donbasit, në Ukrainë, aty ku edhe tensionet janë shumë të larta me Rusinë.

Presidenti ukrainas ka përshëndetur ushtarët të cilët ndodhen në gatishmëri, në rast të ndonjë rreziku të mundshëm, pas rritjes së tensioneve dhe paralajmërimeve për një rrezik të mundshëm të pushtimit të Ukrainës nga Rusia.

Thuhet se presidenti qëndroi rreth 30 minuta me ushtarët , ku duket se kanë bashkëbiseduar së bashku.

Zelensky gjithashtu u dhuroi ushtarëve ora për shërbimin e tyre në Ukrainë.

B758f0ac D78d 47f0 Bc35 A288d8ee4dba

Ea05c917 B013 445e B2bd B172f3accd5e

35587632 7296 4bea Ba26 3ed8075a06e7

7fbdc352 590a 4cba Baea C0879ca6aa1c

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.