FOTOLAJM/ Rama shtrëngon duart me Macron! Nga pritja e Boris Johnson, tek takimet me liderët e vendeve të BE. Ja momentet pikante nga konferenca mbi ndryshimet klimatike
rama samiti per klimenKryeministri Edi Rama mori pjesë në Konferencën e OKB-së mbi ndryshimet klimatike, e cila u zhvillua në Glasgou të Skocisë.

Mbrëmjen e sotme, kreu i qeverisë shqiptare ka ndarë me ndjekësit në Facebook një album me foto nga takimet e zhvilluara me liderët e Bashkimit Evropian, por edhe më gjerë.

Kryeministri është pritur nga kryeministri Britanik, Boris Jonhson dhe Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres.

Ajo që bie në sy jane bisedat tepër të ngrohta, ku krerët e shteteve shfaqen te buzëqeshur. Ndërsa një takim miqësor i kryeministrit Rama duket ai me Presidentin e Francës, Emannuel Macron, ku kanë shtrënguar edhe duart.

Ndërsa është takuar edhe me Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, kryeministrin e Holandës Mark Rutte, kancelaren në detyrë të Gjermanisë  Angela Merkel, kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis dhe lider të tjerë.

rama-okb-samiti per klimen-takim me lideret evropiane-macron-merkel-ursula (19) rama-okb-samiti per klimen-takim me lideret evropiane-macron-merkel-ursula (18) rama-okb-samiti per klimen-takim me lideret evropiane-macron-merkel-ursula (17) rama-okb-samiti per klimen-takim me lideret evropiane-macron-merkel-ursula (16) rama-okb-samiti per klimen-takim me lideret evropiane-macron-merkel-ursula (15) rama-okb-samiti per klimen-takim me lideret evropiane-macron-merkel-ursula (14) rama-okb-samiti per klimen-takim me lideret evropiane-macron-merkel-ursula (13) rama-okb-samiti per klimen-takim me lideret evropiane-macron-merkel-ursula (12) rama-okb-samiti per klimen-takim me lideret evropiane-macron-merkel-ursula (11) rama-okb-samiti per klimen-takim me lideret evropiane-macron-merkel-ursula (10) rama-okb-samiti per klimen-takim me lideret evropiane-macron-merkel-ursula (9) rama-okb-samiti per klimen-takim me lideret evropiane-macron-merkel-ursula (8) rama-okb-samiti per klimen-takim me lideret evropiane-macron-merkel-ursula (7) rama-okb-samiti per klimen-takim me lideret evropiane-macron-merkel-ursula (6) rama-okb-samiti per klimen-takim me lideret evropiane-macron-merkel-ursula (5) rama-okb-samiti per klimen-takim me lideret evropiane-macron-merkel-ursula (4) rama-okb-samiti per klimen-takim me lideret evropiane-macron-merkel-ursula (3) rama-okb-samiti per klimen-takim me lideret evropiane-macron-merkel-ursula (2) rama-okb-samiti per klimen-takim me lideret evropiane-macron-merkel-ursula (1)

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *