FOTOT/ Barrikadë “trup më trup”, deputetet e PD, Zhupa e Hoti i zënë rrugën Spiropalit dhe Xhafajt të futen në Kuvend

fotot barrikade trup me trup deputetet e pd zhupa e hoti i zene rrugen spiropalit dhe xhafajt te futen ne kuvend
fotot barrikade trup me trup deputetet e pd zhupa e hoti i zene rrugen spiropalit dhe xhafajt te futen ne kuvend

Bllokimi i derës së Kuvendit nga Garda e Republikës dhe konfrontimi fizik me deputetët demokratë, bëri që edhe disa socialistë, përfshi edhe ministra të kishin vështirësi për tu futur sot në seancë parlamentare.
Fotot e fiksuara nga agjencia LSA tregon momentet kur ministrja Elisa Spiropali dhe deputeti socialist, Etjen Xhafajn tentuan të futen në Parlament nga dera anësore që përdoret zakonisht për gazetarët.

Por aty janë përballur me dy deputetet demokrate, Ina Zhupa dhe Elda Hoti që nuk i kanë lejuar të futen në ambientet e brendshme të Kuvendit.

Kjo ka bërë që socialistët të gjejnë zgjidhje alternative duke iu bashkuar pas disa minutash kolegëve të tyre që prisnin të votonin projektligjet e rendit të ditës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts