Fotot ekstreme që tregojnë festimet në Plazhin e Miami, edhe pse Covid vazhdon…

22:30 23/03/2021

Të Dielën, zyrtarët e ‘Miami Beach’ votuan për të zgjatur një shtetrrethim dhe kufizime të tjera emergjente për tre javë për shkak të shqetësimeve në lidhje me turmat e padisiplinuara që mblidhen edhe pse pandemia vazhdon.

Skenat kaotike nga fundjava treguan të rinj pa maska ​​duke pirë dhe festuar në rrugë në kundërshtim me fashën orare, me policinë që përpiqej të kontrollonte turmat – një vendim që tërhoqi kritika dhe akuza për racizëm. Më shumë se 1.000 njerëz janë arrestuar deri më tani këtë sezon të pushimeve pranverore, sipas policisë.

Tani ora policore do të zgjatet në një përpjekje për të shmangur skena të mëtejshme. Pedonalja ikonike e Ocean Drive në South Beach do të jetë mbyllur për të gjitha makinat dhe këmbësorët për katër netë në javë, ndërsa vetëm banorët dhe mysafirët e hotelit do të lejohen të hyjnë në zona të caktuara./tvklan.al

A group of guys on top of a car on a crowded street
At least 6 police officers tackle a person on the ground, unseen
A group of guys with red solo cups wave as a group of cops walks by
A crowded street at night
A crowded street
Three women fight while the crowd films it
A person squats next to a cop car while women take a photo of them on a crowded street
A woman in a bikini on her phone walks past a cop car
Two cops in tactical gear carrying tear gas launchers stand on the street
A man wearing a mask packs up an umbrella at an outdoor dining setup
Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.