FOTOT/ Me jelek antiplumb dhe i rrethuar nga policia, del para gjykatës autori i krimit tronditës në Kosovë, torturoi dhe përdhunoi bashkëshorten 18-vjeçare

Dardan Krivaça, i akuzuar për përdhunimin dhe torturimin deri në vdekje të bashkëshortes, në bashkëpunim me shokun e tij, Arbër Sejdiu, ka dalë sot para gjykatës, në Kosovë.

Siç shihet nga fotot që publikojnë mediat kosovare, autori i krimit të rëndë, që tronditi vendin fqinj, mbante veshur jelek antiplumb dhe kishte pranga në duar, ndërsa shoqërohej nga forca të shumta policie.

Vrasja e 18-vjeçares Marigona Osmani

Krimi makabër gushtin e vitit të kaluar, ku 18-vjeçarja Marigona Osmani u torturua për vdekjen nga bashkëshorti i saj, Dardan Krivaça.

Sipas dosjes së Prokurorisë të siguruar nga Nacionale.com viktima është abuzuar seksualisht nga autori i dyshuar i krimit të rëndë, si edhe është rrahur në mënyrë mizore nga Dardan Krivaça dhe miku i tij Arbër Sejdiu.

Prokuroria Themelore e Ferizajt ka siguruar prova filmike që tregojnë torturën ndaj Marigona Osmanit që u dhunua për vdekje nga dy të dyshuarit, të cilët braktisën trupin e saj të pajetë në urgjencën e spitalit.

Monitorimi 24 orë me kamera

Mësohet se Dardan Krivaça kishte vendosur kamera në banesë që monitoronin çdo lëvizje të viktimës.

“Në korridor të banesës së të pandehur ka pasur të vendosur një kamera që regjistronte 24 orë. Regjistrimi në kohën e saktë, kamera kishte pamje nga dera e hyrjes së banesës dhe banjoja, e njëjta ka pamje edhe të një pjese të derës së një dhome gjumi, si dhe një dhome tjetër, të cilën e kap vetëm në një qoshe. Kjo e fundit edhe është dhoma ku janë kryer veprat penale. Në aktakuzë thuhet po ashtu se Policia ka marrë DVR , që është dërguar për ekzaminim, ku janë tërhequr pamjet për periudhën kohore prej shtatëdhjetë e dy orësh dhe atë nga data 19.08.2021 në orën 00:05 deri më 23.08.2021 në orë 00:18”, thuhet në dosjen e prokurorisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *