FOTO+VIDEO/ Aktorja e njohur e Hollivudit aksidentohet rëndë, pas përplasjes makina u përfshi nga flakët, përfundon me djegie në spital

Aktorja e Hollivudit Anne Heche mbetet e shtruar në spital dhe në kujdesin intensiv pasi një makinë që ajo po ngiste u përplas me një rezidencë në Los Angeles të premten dhe u përfshi nga flakët.

“Anne është në reanimacion, ajo është me fat që është gjallë. Ajo ka djegie të rënda dhe ka një rikuperim të gjatë përpara. Ekipi i saj dhe familja e saj janë ende duke u përpjekur të analizojnë atë që çoi në aksident,” i tha CNN të shtunën një burim i afërt me Heche.

Automjeti po udhëtonte me shpejtësi të lartë kur doli nga rruga dhe u përplas me një banesë, tha të premten për CNN, Jeff Lee, oficeri i informacionit publik të policisë së Los Anxhelosit.

Heche u dërgua në një spital lokal nga paramedikët e Departamentit të Zjarrfikësve të Los Anxhelosit në gjendje kritike. Zjarrfikësve iu deshën më shumë se një orë për të “qasur, kufizuar dhe shuar plotësisht flakët e mëdha brenda strukturës së dëmtuar rëndë,” tha LAFD.
Nuk raportohet për të lënduar të tjerë.

Të shtunën, një burim i zbatimit të ligjit i njohur me hetimin i tha CNN se autoritetet nuk kishin marrë ende në pyetje Heche për rrethanat e incidentit.

Departamenti i Policisë së Los Anxhelosit po heton përplasjen dhe një incident të mëparshëm “për kundërvajtje”, tha një zëdhënës i LAPD për CNN të shtunën në mbrëmje.

LAPD tha se nuk është bërë asnjë arrestim. Heche qëndroi në spital që nga mbrëmja e së shtunës dhe natyra e plagëve të saj i ka penguar oficerët ta intervistojnë atë, shtoi burimi i zbatimit të ligjit.

Heche së pari fitoi famë në telenovelën “Një botë tjetër”, ku luajti rolin e dyfishtë të binjakëve Vicky Hudson dhe Marley Love nga 1987 deri në 1991 dhe fitoi një çmim Emmy Daytime. Ajo e ndoqi atë me filma si “Donnie Brasco”, “Six Days Seven Nights” dhe “Wag the Dog”.

Marrëdhënia e saj romantike me Ellen DeGeneres në fund të viteve ’90 rezultoi në vëmendjen intensive të medias, shumë për zhgënjimin profesional të Heche. Në një intervistë të vitit 2021 me Page Six, Heche tha se ndihej në “listën e zezë” pasi doli në publik me lidhjen e tyre.

“Unë nuk kam bërë një foto në studio për 10 vjet”, tha Heche, e cila ishte në lidhje me DeGeneres nga 1997 deri në 2000.
Heche është shfaqur në seriale të shumta televizive kohët e fundit, duke përfshirë “The Brave”, “Quantico” dhe “Chicago P.D”. Ajo ka disa projekte aktrimi aktualisht në post-produksion, sipas profilit të saj në IMDB.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.